• ofiste klima savaşları

  1.
  sinir bozucu tiplerdir. haziran sıcağında klimayı açtırmadıkları gibi dışarıdan çok ses geliyor bahanesiyle camı kapatmaları da cabasıdır.
  1 ... ertgrlgazi
 • birbirini tanımanın en iyi yolu

  1.
  ağzından çıkana değil, yaptıklarına bakacaksınız.

  herkes konuşurken, kendini tanıtırken dünyanın en mükemmel insanı, en iyisi, en hatır gönül bileni. asla hata yapmaz, asla yanlış yapmaz, asla yalan söylemez, asla sizi satmaz, asla sizi üzecek kıracak bir şey yapmaz ve muhakkak size çok değer verir.

  yaptıklarına bakın. ağızdan çıkanlar sürekliliğini bir yere kadar sürdürür. davranışlar ve ağızdan çıkanlar arası uyum varsa siz o insanı gerçekten tanıyorsunuz demektir. ikisi arasında bir uyum yoksa siz o insanı tanıyamamışsınız demektir ve ağzından çıkan değil yaptıklarıdır, hareket tarzıdır, tepkileridir nasıl biri olduğu konusunda yol gösterici olan. iyiyken herkes iyidir. birazcık aranız bozulsun, biraz kötü olun mesela o zaman görürsünüz karşı tarafın hareket tarzında gerçek kimliğini.
  3 -1 ... ertgrlgazi
 • türk öğrencisinin geri kalma sebebleri

  1.
  7 yaşından 30 yaşına kadar bir yığın sınava tabi tutulmasıdır bunun sebebi. sınavların içeriğinin gelecekte yapayacağı işle uzaktan yakından ilgisi olmadığı gibi, okul hayatının son dönemlerinde rastladığı sınavlarda da aynı şey mevcuttur. en basitinden mühendislik alanında türkiye'de hangi üniversite, ne kadar imkan sağlıyor bunun listesi yapılsa bile geri kalma sebebi hayvani bir boyutta karşımıza çıkar.
  2 ... ertgrlgazi
 • akıllı bir insanın yapmaması gereken şeyler

  1.
  öfkeliyken karar almak.
  2 ... ertgrlgazi
 • deri koltuktan çıkartılan bak ben osurmadım sesi

  1.
  deri koltuklu ve insanların bulunduğu bir bekleme salonunda, oturulan koltuğa yerleşme niyetiyle yapılan kaykılma hareketi neticesinde deri koltuktan çıkan ve alenen osurduğunuz izlenimi oluşturan sesin size ait olmadığını ispatlama niyetiyle "bakın ben osurmadım" mealindeki koltuktan çıkartılan ikinci sestir.
  3 ... ertgrlgazi
 • kardeşim köz getir seri

  1.
  (bkz: közveren)

  son dönemde sosyal medyanın gündeminde olan meşhur laf. dar paca pantolon, elde tespih, dar slim fit bogru açık beyaz gömlek, bazen ustune yelek, bileklik ve saat, parmaklarda büyük yüzükler, nusret tarzı bıyık, masanın üzerinde araba anahtarı, cüzdan, cep telefonu, nargile kombinasyonunun özeti olan durumdur.
  1 ... ertgrlgazi
 • vücut geliştirme kararı aldıran nedenler

  1.
  (bkz: özsaygı)

  sağlıklı ve güçlü olmak. hem bedenen, hem ruhen, hem de fizik olarak.

  şimdi burda kim slim fit gömlek giyipte göbek patlamadan kendini fit görmek istemez ki .
  4 ... ertgrlgazi
 • türkiye olarak tartışmamız gereken en önemli konu

  1.
  türkiye'nin tartışılması gereken en önemli konusu ve sorunu: ayrıştırmacı ve ötekileştirici zihniyetin bir an önce terk edilerek uzlaşmacı, birleştirici ve kucaklayıcı bir sosyo-kültürel davranış ve yaşam şeklini toplumun her kesimine yaymalıyız. hepimiz eşitiz ve eşit haklara sahibiz. hiçbir kişi, zümre ve grup üstün değildir. milletin, halkın egemenliği vardır. işte en önemli konu budur.
  1 ... ertgrlgazi
 • akıllı telefonların elimizden aldıkları

  1.
  yüz yüze bakıp saatlerce sohbet etmek ile samimiyeti elimizden aldı dediğim durumdur.

  yapay zekalı robotlar dünyayı ele geçirdi aslında. fakat henüz insanlık bunun farkında değil. insanlar bir yerlerde buluşuyor, bir araya geliyor fakat hepsinin kafası öne eğik. kimse birbiriyle konuşmuyor. bir şeyler yiyip içip evlerine dağılıyorlar. hatta eve giderken de kafaları hep aynı yerde. her gün aynı klişeler. sadece uyurken telefonlar bırakılıyor, o da başucumuz da şarjda duruyor. evet anlayacağınız bizler birer robot olduk, maalesef.
  4 ... ertgrlgazi
 • insanlık tarihinin en önemli buluşları

  1.
  (bkz: Yazı)
  (bkz: internet)
  1 ... ertgrlgazi
 • başkalarının mutsuzluklarından mutlu olan insanlar

  1.
  aciz insandır.

  bir insanı sevmek zorunda değilsin, yüzüne gülmek zorunda değilsin, onunla vakit geçirmek zorunda değilsin. o kişinin mutluluğunu kıskanmak, mutsuzluguna da sevinmek bir acizlik göstergesi gerçekten. böyle insanlar kendi içindeki mutsuzlugu, bu şekilde giderecegini sanıp yanılıyor, halbuki insanın kalbi başkası için ne kadar nefret doluysa okadar çok karardikca daha çok kararıyor. buna sevinen insanlar sözde mutluluk yaşıyor yani, kalbinin derinliklerinde sevgiye dair biseylerin kopup gittiginin farkına varmadan.

  şahsen ben acıyorum bu tip insanlara, kendi mutsuzluklarını, başkalarının mutsuzluklarıyla örtmeye çalışıyorlar.
  2 ... ertgrlgazi
 • 2050 yılında torunlarımıza anlatacağımız efsaneler

  1.
  (bkz: Lionel Messi)
  (bkz: cristiano ronaldo) ikilisi.
  3 ... ertgrlgazi
 • veteran kupası

  1.
  Fenerbahçe’nin 2014 yılından bu yana kazandığı tek kupa “Veteran Kupası.”

  veteran kupası
  -3 ... ertgrlgazi
 • yaşaması gereken türk gelenekleri

  1.
  komşuluk ilişkileri.

  atalarımız boşuna söylememişler. "komşu, komşunun külüne muhtaçtır." "ev alma, komşu al."
  1 ... ertgrlgazi
 • türk siyasetçilerinin unutulmaz sözleri

  1.
  Süleyman Demirel;
  keraneleri kapatalım da halk bizi mi siksin?
  benim memurum işini bilir.
  petrol vardı da bizmi içtik.
  1 -1 ... ertgrlgazi
 • eski sevgili hata yaptım tekrar deneyelim derse

  1.
  insanların belli bir yaştan sonra değişmeyeceğini düşünerek yaptığı hataları tekrar yapabileceğini öngören kişinin; red cevabını verilmesiyle sonuçlanan durumdur.

  değişeceklerini söylerler... ama inanın kimse değişmiyor, (değişeceğiz deselerde) o süre belli bir dönemden sonra bitiyor. ve aynı süreç tekrar (bir döngü şeklinde) yaşanmaya devam ediyor.
  4 ... ertgrlgazi
 • acil yapılması gerekli icatlar

  1.
  telefon ekranı kapatıldığında arka fonda çalmaya devam eden youtube.
  5 -1 ... ertgrlgazi
 • erkeklerin bir araya gelince konuştuğu konular

  1.
  sırasıyla;

  iş - güç - kariyer
  mal - mülk
  kadınlar
  futbol, siyaset vs ıvır - zıvır gündem ve bunların çeşitli türevleridir.
  3 -2 ... ertgrlgazi
 • iş yerinde dedikodu yapmak

  1.
  şu illetten uzun süre uzak kaldım. çalıştığım yerdeki tek erkek olarak bu fiilin varlığının tamamen farkında ancak ne kadar çirkinleşilebileceğinin tamamen dışındaydım. hala da birbirleri hakkında söylenenleri taraflara aktarmıyorum zorunda kalmadıkça.

  ancak şunu söyleyebilirim, arkasından kavgada söylenmeyecek lafları ettiği kişiyi lafı biter bitmez görünce yüzünde ailesinden birini görmüş gibi mimikler sergileyebilen birden fazla kadınla çalışıyorum. bu kişiler önlerinde olan olmayan, hatta gerçekte olan olmayan, kendi şahit oldukları başkasından duydukları her şeyi herkesle konuşurlar.
  ... ertgrlgazi
 • varmış gibi görünen ama aslında olmayan şeyler

  1.
  (bkz: adalet)
  (bkz: ahlak)
  (bkz: eşitlik)
  (bkz: huzur)
  uzar gider daha.
  -2 ... ertgrlgazi
 • yeni şeyler getiriyorum